Časté dotazy
Zde najdete odpovědi na časté dotazy. Jestli jste nenašli odpověď na váš dotaz, neváhejte nás kontaktovat přes email nebo telefon.
Jak se připravit před preventivním zásahem na vyhubení štěnic?
Pokyny pro přípravu bytové jednotky před ošetřením na vyhubení štěnic:
- Veškeré volně ložené potraviny bez obalu je zapotřebí zabalit do igelitových obalů.
- Odstavit co nejvíce nábytku od stěn a zpřístupnit zásuvky.
- Zpřístupnit zadní stěny obrazů a jiných předmětů zavěšených na stěně.
- Z postelí vyklidit úložné prostory a matrace zbavit povlečení.
- Domácí zvířata nesmí být po dobu minimálně 6 hodin v ošetřeném prostoru.
- Pokud máte rybičky nebo jiné vodní živočichy, je nutné je přemístit jinam nebo zabalit akvária do potravinové fólie.
- Po provedeném ošetření, které spočívá v provedení popraše a postřiku není možné v prostoru pobývat minimálně 3 hodiny.
- Po návratu je důležité prostory minimálně hodinu intenzivně větrat.
- Nádoby a předměty, které slouží ke stravování a vaření a nebyly chráněny igelitem je nutné řádně omýt.
- Po provedeném postřiku nestírejte velké plochy, zejména se vyvarujte vytření podlahy a utírání nábytku. Můžete pouze vysávat.
- Doporučujeme co nejvíce oblečení vyprat při teplotě 60°C, případně ošetřit v sušičce prádla při teplotě 45°C po dobu 15 minut.
Máte štenice?
Štěnice domácí je noční hmyz, který parazituje na lidech. Úkryt nachází v matracích, nábytku, pod podlahou nebo třeba za obrazy. Po jejím kousnutí zůstává na kůži štípanec podobný bodnutí od komára (více vpichů vedle sebe). Štěnice poznáte také dle hnědočerných skvrnek na zdech a ložním prádle. Pokud máte podezření na výskyt tohoto parazita, raději nás ihned kontaktujte.
Nepropadejte panice. Při včasném zásahu sedají úspěšně zlikvidovat.- Nepoužívejte domácí přípravky, štěnice jsou proti běžně dostupným prostředkům (např. Biolit) rezistentní (odolné). Způsobíte pouze jejich vydráždění a zkomplikujete následné hubení.
- Nestěhujte se mezi pokoji a nepřenášejte nábytek (zejména postele).
- Co nejdříve zkontaktujte firmu, která se zabývá jejich hubením.
- Důkladně zkontrolujte zasažené prostory. Pečlivě vyluxujte (zejména lůžka a jejich okolí), sáček důkladně zabalte do igelitových sáčků a hadici propláchněte teplou vodou.
- Před zásahem dejte všechno prádlo a povlečení, které mohlo přijít do styku se štěnicemi, do igelitových pytlů. Po zásahu opatrně přendejte prádlo do pračky a vyperte minimálně na 60°C. Pytle vyhoďte.
- Nechte provést chemickou dezinsekci. Po zaschnutí přípravku dále pobývejte v zasažených místnostech, nevytírejte podlahy ani nábytek, aby přípravek mohl zlikvidovat všechny štěnice.
- Štěnice hubíme reziduálním postřikem v kombinaci s jejich následným vydrážděním.
- Zásah je prováděn ve dvou fázích: průzkum a první zásah, přibližně po 10-15 dnech druhý zásah, je zde zahrnut postřik, popraš elektrických zásuvek a spotřebičů, ULV aerosol.
- Odborný postřik proti štěnicím je nutné do měsíce zopakovat, jinak nebude 100% účinný.